Firma KoRo (Kowalczyk Rodzina) została założona w 1989r. Powstała na bazie wieloletniego doświadczenia nestora rodziny, Henryka Kowalczyka, który zarządzał jako dyrektor produkcji największymi zakładami celulozowo-papierniczymi w Polsce.
Na początku firma KoRo była firmą handlową, współpracującą z Polskimi zakładami papierniczymi, po roku działalności rozszerzyliśmy zakres działania o eksport i import, wiążąc się głównie z rynkiem Francuskim.

W tym okresie nawiązaliśmy również współpracę z czterema wiodącymi firmami papierniczymi z Francji, otwierając ich przedstawicielstwo.

Jedna z tych firm, Groupe Gascogne istnieje do dziś i mamy zaszczyt ją reprezentować po dzień dzisiejszy.

Obecnie firma KoRo działa w głównej mierze jako przedstawicielstwo Groupe Gascogne: jest to Papeteries de Gascogne, Gascogne Flexible, ale również papeteries Mandeur, Everbal.
Zajmujemy się także sprzedażą bezpośrednią papierów do druków wielkoformatowych.

W 2005r rozszerzyliśmy nasze przedstawicielstwo o firmę Burgo – obecnie MOSAICO. Jest to jeden z największych producentów papieru w Europie.
W ramach naszej działalności reprezentujemy dział papierów specjalnych.
Dodatkowo, wykorzystując naszą znajomość rynku i nasz potencjał, rozszerzamy naszą działalność o inne, nie tylko z branży papierniczej, surowce do produkcji opakowań.